Místo poskytované služby

Domov pro seniory Vrbno, p. o. se nachází v Mnichově, místí části města Vrbno pod Pradědem v malebné zalesněné oblasti podhůří Hrubého Jeseníku, necelé 3 km od města Vrbna pod Pradědem a 9 km od lázní Karlova Studánka. Poskytování péče seniorům zde má tradici od padesátých let minulého století.

Místní a časová dostupnost poskytované sociální služby

Kvalitou poskytovaných služeb v Domově pro seniory Vrbno, p. o. je především komfort využívání této služby. Domov je zařízen bezbariérově a umožňuje uživatelům využívat veškeré zázemí dostupné v areálu i mimo něj. Domov je umístěn v klidné části obce, zhruba dva kilometry od centra města. Dostupnost veřejných služeb je u uživatelů se zhoršenou mobilitou zajištěna bezplatným využitím služebního auta, u mobilních uživatelů využitím dostupné veřejné dopravy.

Čas poskytování sociální služby

Služba je poskytována nepřetržitě v průběhu celého kalendářního roku

Místní dostupnost

Sídlo poskytované sociální služby se nachází na adrese Mnichov 262, Vrbno pod Pradědem při hlavní cestě z Vrbna pod Pradědem do Zlatých Hor.

Image

Dostupnost k sídlu služby

K budově je možno dojít z přímo z Vrbna pod Pradědem pěšky frekventovanou cestou, klidnější cestou přes místní část Železná, či autobusovou dopravou, přičemž autobusová zastávka se nachází zhruba 100 metrů od budovy.

Z obce Vrbno pod Pradědem se občané dostanou místním autobusovým spojem:

  • ze zastávky Vrbno pod Pradědem, centrum (směr z Bruntálu) do zastávky Vrbno pod Pradědem, Mnichov, Domov důchodců. Celková vzdálenost je 4 kilometry, čas zhruba deset minut.
  • ze zastávky Vrbno pod Pradědem, Dřevo kombinát (směr z Ludvíkova, Karlovy Studánky) do zastávky Vrbno pod Pradědem, Mnichov, Domov důchodců. Celková vzdálenost je 6 kilometry, čas zhruba šest minut.

Dostupnost auty je velmi dobrá, sídlo služby se nachází bezprostředně u hlavní silnice, před budovou je dostatek míst k parkování

Zázemí poskytované služby

Domov má vlastní stravovací provoz, prádelnu, kotelnu a výtah z přízemí do 1. poschodí. Služba je pobytová, poskytována celoročně, 24 hodin denně. Objekt Domova je čtyřpodlažní, a to včetně sklepu a půdních prostor. Kolem budovy se nachází velká zahrada se záhony, okrasnými keři, posezením pro uživatele, ohništěm, kuželkami a trenažery pro cvičení. Vstup do zahrady i celé budovy Domova je bezbariérový.

Pro vstup osob do Domova je určen hlavní vchod směrem od hlavní cesty, hned vedle vchodových dveří je umístěna recepce. Recepce je zpravidla v provozu každý den od 6:30 do 18:00. V případě, že je budova uzamčena slouží ke vstupu do budovy zvonek, kterým je možno přivolat pracovníky.

Kanceláře vedoucích pracovníků se nachází v prvním patře, kanceláře pracovníků v přímé péči v přízemí a prvním patře. Sesterna zdravotnických pracovníků je v prvním patře.

Běžná pracovní doba vedoucích pracovníků je od 6:30 do 15:00 mimo víkendů a státem vymezených svátků.

Název zařízení, sídlo, právní forma, IČ

  • Domov pro seniory Vrbno, příspěvková organizace
  • Mnichov 262, Vrbno pod Pradědem, 793 26
  • IČ: 70645710

Zřizovatel zařízení, adresa

  • Město Vrbno pod Pradědem, IČ: 00296457, Nádražní 389, Vrbno pod Pradědem
  • Poskytovatelem dotace je Moravskoslezský kraj.

Adresy pro dálkový přístup

Poskytovatelem dotace je Moravskoslezský kraj.

 

Image